• Ders Saatlerimiz : 08:30 - 19:30

Direksiyon Dersi Etapları

Evet arkadaşlar genel olarak Diyarbakır Özel Direksiyon Dersi almak için bizlere ilk yöneltilen sorulardan bir tanesi de etapların nasıl olduğu sorusudur. Gelin birlikte açıklayalım;

Ders 1 – 2

  • Öncelikle burada hem sizin sürüş seviyenizi hem de sizin araç ile tanışmanız sağlanır. Aracın ekipmanları, debriyaj, fren ve gaz ile birlikte vites değiştirme gibi başlangıç eğitimi trafiğe kapalı veya trafiğin az olduğu bir ortamda gerçekleştirilir.

Ders 3 – 4

  • Max 50 km hız ile viraj, şerit değiştirme, şerit takibi, sinyal ve dönüş çalışmaları uygulanır. Böylelikle araç adaptasyonunuz arttırılır.

Ders 5 – 6

  • Artık sürüş seviyemizi biraz ileri taşıyarak trafiğe katılarak, ara sokaklar, dar yollar, gece veya akşam sürüşlerini şehir içi trafik içerisinde gerçekleştiririz.

Ders 7-8-9-10

  • Sürüşümüzün gelişeceği ve artık araç kullanıyoruz dediğimiz eğitimimiz son basamağıdır. Otoban deneyimi ve trafik daha yoğun olduğu ağır vasıta araçların güzergahları üzerinde araç kullanımı yapılır. Trafik ışıklarının bulunduğu dik rampalar tercih edilerek burada genel bir pratik yapılır.

 

Tüm eğitim detayları için bizleri aramayı unutmayınız.

Eğitimleri bir kurumdan aldığınızı ve kişilerle muhattap değil bir eğitim kurumu ile muhattap olduğunuzu bilmekte fayda var.